Porażka Juniora D1 w Siemianicach

W czwartej kolejce Ligi Juniorów D1 - grupa Słupsk zespół KS Potęgowo uległ na wyjeździe Szansie Siemianice 3:1.

Mecz rozpoczął się od śmiałych ataków gości, którzy próbowali dostać się pod bramkę rywala atakując głównie środkiem boiska. Po kilkunastu minutach gra się wyrównała. Gospodarze zaczęli atakować bramkę KS-u głównie za sprawą długich piłek posyłanych za linię obrony. Czynili to zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów gry. To był w zasadzie jedyny pomysł gospodarzy na to jak zagrozić bramce KS-u. Gra w ostatnim kwadransie pierwszej połowy była szarpana, brakowało spokojnego "pogrania piłką" w celu wypracowania dobrej sytuacji strzeleckiej. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się remisem nastąpiło wstrzelenie piłki w pole karne gość. Przy niepewnej postawie całego bloku defensywnego, zawodnik gości przejmuje piłkę przewraca się w polu karnym przy próbie strzału ...sędzia dyktuje rzut karny. Nie ma co ukrywać, że takiego karnego można określić mianem "z kapelusza". Kilka minut po wznowieniu gry rzut rożny wykonuje Hubert Hinca. Mocna centra w pole karne spowodowała dziwną rotację piłki, która "przełamała" rękawice golkipera gospodarzy i wpadła do siatki. Po przerwie gra się wyrównała. Obie drużyny miały po przynajmniej jednej dobrej sytuacji do zmiany wyniku. brakowało jednak skutecznych akcji na skrzydle, które miały się pojawić w późniejszej fazie meczu do czego zachęcał trener w przerwie meczu . Gdy wydawało się, że nasz zespół powoli łapie drugi oddech następuje kuriozalna sytuacja. Zbyt bliskie wybycie piłki przez naszego bramkarza wprost pod nogi rywala i skuteczny finisz akcji powoduje, że gospodarze prowadzą 2:1. Zespół chcąc odrobić straty rzucił się do ataku. W ostatnich kilkunastu minutach mieliśmy jeszcze festiwal rzutów rożnych naszego zespołu...czego efektem był tylko dźwięk obijanych słupków i poprzeczki. W końcówce meczu nie mając już nic do stracenia, zespół zaatakował i nadział się na jedną z kontr gości. Podsumowując dotychczas to było zdecydowanie najsłabsze spotkanie w wykonaniu "Juniora D". Trzeba zauważyć jednak, że zespół czyni systematyczne, stałe postępy koncentrując się przede wszystkim na dobrej, płynnej grze.

KS Potęgowo – Cyprian K. - Kacper R., Kacper M., Piotr K., Mateusz F., Bartek M., Oskar G., Hubert H., Wiktor Ś. oraz Dawid Z., Kinga Sz., Kuba M.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz 12. KS Potęgowo podejmie Gryfa Słupsk.