Pierwsze zwycięstwo w " Radmar Liga" rocznika 2008 i młodsi

Ruszyła „ Radmar Liga” 2016/2017

W Tym roku nastąpiła „malutka zmiana” bo mecze są rozgrywane 2x 15 min i w turnieju rozgrywa się tylko jeden mecz. W każdym turnieju z kim innym aż do finału Ligi w Ustce.

Pierwszy mecz mieliśmy rozegrać na turnieju w Bruskowie Wielkim lecz udało się „troszkę to przestawić” i mecz awansem zagraliśmy u drużyny Dębnickich Orłów w Dębnicy Kaszubskiej.

Na turniej pojechało 12 zawodników , dla kilku był to pierwszy prawdziwy mecz w ich życiu.

Po przywitaniu się drużyn nastąpiło rozpoczęcie meczu, od samego początku staraliśmy się narzucić własny styl gry, co zaowocowało szybko strzelona bramka przez Filipa Romana. Po tej bramce grało nam się troszkę luźniej i stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji strzeleckich. Po bramce Filipa mecz miał już tylko jednego bohatera, w tym wypadku „bohaterkę” Miśkę Boniecką, która zapisała na swoim koncie pierwszego w karierze Hattricka. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów w obronie bo przeciwnik strzelił nam dwa gole.

Najważniejszy jest wynik końcowy, a ten jest korzystny dla nas i wygrywamy swój pierwszy mecz pewnie 4-2.

Po meczu o „punkty” rozegraliśmy jeszcze jeden mecz w którym zagrali wszyscy pozostali zawodnicy. Taki mecz to była super forma treningu. Większość zawodników zagrało swój pierwszy mecz, i spisywali się świetnie. Każdemu z nich należą się wielkie brawa, był tez czas na małe „ experymenty” z ustawieniem na boisku. Cieszy bardzo fakt że w tym meczu także wygraliśmy 2-1 po bramkach Andrzeja Bunka oraz najmłodszego strzelca w historii KS Potęgowo Karola Bonieckiego.

Wszystkim chłopca i naszej dzielnej dziewczynce należą się Wielki brawa!!! Na słowa uznania zasługuje najmłodszy zawodnik Tymek Konopa, który radził sobie wprost rewelacyjnie a ma dopiero 6 latek.

Zagraliśmy w składzie:

Maciek, Remik, Filip, Andrzej, Krystek, Tymek, Miśka, Błażej, Kuba, Karol Wojtek

Wielkie słowa podziękowania dla zespołu „Dębnickich Orłów” za miłe przyjęcie i gościnę oraz dla naszych niezastąpionych rodziców za wspaniały doping i wsparcie :)